aktualizowane 20:14, 18 Jun 2018

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

W październiku w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie ruszą pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej studia podyplomowe, przygotowujące do prowadzenia biznesu w Afryce. Projekt został przygotowany z inicjatywy największego polskiego inwestora na tym kontynencie – Jana Kulczyka, we współpracy z Piotrem Voelkelem, współzałożycielem SWPS.

Studia prowadzone będą w oparciu o unikalny program oferujący dostęp do praktycznej wiedzy przekazywanej przez czołowych przedsiębiorców odnoszących sukcesy w Afryce, doświadczonych dyplomatów i najlepszych wykładowców. Merytorycznym partnerem studiów został Uniwersytet Stellenbosch, czołowy ośrodek akademicki z RPA.

Europa ma historię, doświadczenie, wiedzę i technologię, ale to Afryka jest kontynentem przyszłości. Dzisiaj mieszka tam już miliard ludzi, a za 25 lat będą to 2 mld ludzi. Potencjał jest ogromny, zwłaszcza że nie jest tak, jak nam się wydaje, że to są biedni ludzie. To są w gruncie rzeczy bardzo bogaci ludzie, tylko oni tych swoich skarbów jeszcze nie wyciągnęli z sejfu, który nazywa się ziemia – przekonuje w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes dr Jan Kulczyk, przewodniczący rady nadzorczej Kulczyk Investments.

Roczne studia podyplomowe „Africa: Business and Beyond” przygotują studentów do prowadzenia inwestycji w Afryce i wykorzystania potencjału tego kontynentu. Jak podkreśla Kulczyk, to obecnie najbiedniejszy, najsłabiej wykształcony, ale jednocześnie najmłodszy kontynent, który musi się gospodarczo rozwijać i który ma przed sobą wielką przyszłość. Potencjał ludzki w połączeniu z bogactwami naturalnymi Afryki powoduje, że inwestycje na tym kontynencie mogą dać szansę Europie na rozwój gospodarczego, wykorzystanie swojego doświadczenia, wiedzy i technologii.

Agencja Newseria