aktualizowane 20:14, 18 Jun 2018

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Kiedyś w rozmowie z nami Piotr Dzięcioł właściciel Opus Film powiedział, że jego marzeniem jest zbudowanie szklanego domu. I wybudował sobie taką siedzibę. Gdzie sięga dzisiaj, po zdobyciu Oscara?

Łódzkie studio Opus Film rozpoczyna współpracę z amerykańskimi producentami? Rozpoczyna się właśnie kolejne spełnione marzenie właściciela?

"Prowadziliśmy bardzo szczegółowe rozmowy na temat realizacji amerykańskich filmów w Polsce. Oba dotyczą problematyki polskiej. Wszystko na to wskazuje, że w tym roku jeszcze zrealizujemy dwie duże produkcje tutaj w Polsce" - powiedział Piotr Dzięcioł. Dodał, że jest szansa, że zdjęcia kręcone będą m.in. w Łodzi. Nie chciał ujawnić szczegółów do czasu podpisania umów.

Szef Opus Film zapowiedział, że w tym roku łódzkie studio zrealizuje dwie polskie produkcje we współpracy z innymi krajami. Latem mają być kręcone zdjęcia do filmu "Wspomnienie lata" Adama Guzińskiego, a jesienią do obrazu "Ja teraz kłamię" w reż. Pawła Borowskiego. Wpłynął również wniosek o uhonorowanie go gwiazdą w łódzkiej alei gwiazd przy ul. Piotrkowskiej.

Foto: OpusFilm