aktualizowane 18:28, 8 May 2024

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

 Prezydent Bronisław Komorowski przekonywał podczas piątkowego polsko-japońskiego forum gospodarczego w Tokio, że Polska to dla Japonii atrakcyjna brama do rynku Unii Europejskiej.

- Polska to otwarta brama o atrakcyjnym progu wejścia do Europy dla japońskich przedsiębiorców - podkreślił prezydent Polski.
Jak zaznaczył, warto wzmacniać relacje gospodarcze UE-Japonia.

 - Liczę na to, że negocjacje miedzy UE a Japonią dotyczące zawarcia umowy o partnerstwie gospodarczym zakończą się korzystnym porozumieniem, które przyczyni się do dalszego rozwoju współpracy także polsko-japońskiej - powiedział Bronisław Komorowski.

Prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomir Majman zauważył, że Japonia jest największym inwestorem azjatyckim w Polsce. Zwrócił uwagę, że na 300 japońskich przedsiębiorstw działających w Polsce 90 to firmy produkcyjne.

W polskiej misji gospodarczej, która towarzyszy prezydentowi w podróży do Tokio, znalazły się firmy z branży spożywczej, logistycznej, transportowej, budowlanej czy kolejowej.

Prezydent spotkał się także z Przewodniczącym Izby Radców Parlamentu Japonii. Ponadto, Para Prezydencka spotkała się ze studentami i kadrą profesorską Wydziału Polonistyki Tokijskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych.

Prezydent.pl