aktualizowane 9:12, 3 Aug 2020

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Świat

Chiny szykują się do wojny! Wywiad ostrzega

Władze USA oskarżają Chiny o przyczynienie się do pandemii koronawirusa. Do sądów trafiły pozwy o odszkodowania. Wywiad chiński ostrzegł, że należy przygotować się na to, że napięcie może doprowadzić do wojny.

Uwaga! Koronawirus coraz groźniejszy!

To nie koniec. Ani nawet początek końca. Nowy, dominujący obecnie na świecie szczep koronawirusa rozprzestrzenia się szybciej, niż poprzednie. Łatwiej się nim zarazić. Chorzy są bardziej podatni na drugą infekcję, po zwalczeniu pierwszej.

Armagedon w Nowym Jorku

Nowy Jork zalała ulewa. Deszcz powracał kilka razy w ciągu dnia. W wodzie utonęło metro. [FILM]

Pieniądze z Watykanu dla... prostytutek

Watykan wysłał pieniądze transpłciowym prostytutkom, a zarazem nielegalnym imigrantom, które z powodu COVID-19 nie mogą zarabiać i obsługiwać klientów.

Wspięła się na Statuę Wolności

Kilka godzin trwała operacja zdejmowania kobiety ze Statuy Wolności w Nowym Jorku. Protestowała ona przeciwko działalności urzędu imigracyjnego. [FILM]

W Niemczech znowu więcej zakażonych

W Niemczech, podobnie, jak i w całej Europie powoli redukowane są obostrzenia związane z pandemią Koronawirusa. I od razu wzrosła częstotliwość zakażeń. Będzie powrót do radykalnych środków?

W Iranie wybuchły zamieszki. Powód: brak wody!

W mieście Khorramshahr na południu Iranu na ulicach polała się krew. Doszło do zbrojnej konfrontacji między policją a protestującymi. Powodem jest brak wody pitnej. [FILM]