aktualizowane 21:05, 20 Sep 2023

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Polska

Zmiana definicji płci w Polsce?!

Rząd tak zwanej Zjednoczonej Prawicy publicznie deklaruje wartości tradycyjne i rodzinne. Po cichu natomiast przyjmuje nową klasyfikację medyczną WHO, która znosi pojęcie płci biologicznej. Wprowadza płeć odczuwalną i przypisaną.

Gdy Pepe zaginął szukali go nawet dronem

Justyna i Sebastian z Łodzi pokazali, jak mocno można pokochać psa ze schroniska. Gdy zaginął szukali go nawet za pomocą drona z termowizją. Swojego czworonożnego przyjaciela odnaleźli po miesiącu.

W Ośrodku Szkolenia Wojsk Lądowych nie obchodzono Święta Wojska Polskiego?

Porucznik rezerwy Piotr Powałka prowadzi w serwisie You Tube popularny vlog. W ostatnim nagraniu poinformował, że w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie nie było obchodzone Święto Wojska Polskiego. Miały za to odbyć się uroczystości związane ze świętem armii ukraińskiej. Skandal? Fake news? Odniósł się do tego dowódca garnizonu.

Wojsko przy granicy potraktowane jak bydło?

Media społecznościowe obiegły zdjęcia, na których widać, jak nasi żołnierze śpią pod drzewami.  Na jednym zaprezentowana została uświniona poduszka, która miała zostać wydana żołnierzowi do spania. W takich warunkach obozują wojskowi przy granicy z Białorusią?

Polscy żołnierze pojadą bronić Ukrainy?

Tytułowe pytanie wydaje się niedorzeczne. Kto poprze udział naszych wojsk w wojnie z Rosją? W strukturach NATO trwa jednak dyskusja. Za walkę mógłby nie być odpowiedzialny cały sojusz, ale zaledwie kilka krajów, bez Stanów Zjednoczonych.

Zabił psa. Policja czeka na zmianę pogody?

Zwyrodnialec bestialsko udusił psa i zostawił go przywiązanego do drzewa, w lesie pomiędzy Paulinowem a Krogulami. Policja nie śpieszy się z wyjaśnieniem sprawy, chociaż być może sprawca został już namierzony.

Kto odpowie, jeśli dziecko zachoruje na Covid-19?

Sędzia Sądu Okręgowego we Wrocławiu zmieniła decyzję sądu pierwszej instancji, przez co 12-letnia dziewczynka musi, w dobie pandemii, w coraz chłodniejsze dni przemierzać pół miasta w drodze do szkoły. Nie uzasadniła swojej decyzji. Czy aby na pewno chodziło o dobro dziecka?