aktualizowane 9:12, 3 Aug 2020

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Subiektywnie

Odmrażamy gospodarkę, dopiero teraz zrobi się niebezpiecznie

Kolejny etap odmrażania gospodarki przed nami. Otwarte zostaną między innymi galerie handlowe. Jeśli rzucimy się do nich tłumem, zapomnimy o zasłanianiu twarzy, nosa, odstępach, zasadach bezpieczeństwa szybko wrócimy na przymusowe kwarantanny. Będą łzy. Nie wariujcie.

Policjanci muszą być bezpieczni!

Prężenie muskułów przed Sądem Najwyższym przyjęło nową formę. Gra toczy się o dusze policjantów. I to w chwili, gdy wiele głosów nawołuje do bardziej zdecydowanej reakcji.

Chińskie maseczki wstydu

Gdyby ludzie mieli w obecnej sytuacji klasę, odrobinę honoru to nie spojrzeliby nawet na chińską maseczkę. To wyjątkowo śmieszne jest, że je kupujemy.

Nie głosujcie nienawiścią, a ze świadomością konsekwencji wyboru

Od jutra cisza wyborcza, więc ostatnie przemyślenia. Wybory, zarówno te do Parlamentu Europejskiego, jak i krajowe ułożą nie tylko stan osobowy. Jesteśmy w takim momencie, że będzie to wybór świata, jaki nas otacza lub zacznie otaczać. Ścierają się bowiem ze sobą, jak nigdy dotąd, dwie wyraźnie sprzeczne wizje społeczne, tradycyjna i liberalna. Ta ostatnia bierze kawałek, przystaje. Patrzy, czy może więcej? Jeśli tak, sięga po kolejną część. Wchodzi tam, gdzie do tej pory jej nie było. Do szkół, edukacji, w rodziny, prawodawstwo.

Nasze sprawy załatwiajmy u siebie

Obywatele RP organizują kolejne marsze z cyklu: „Europo. Nie odpuszczaj”. I nie wiem, czy to dzieci, beksy? A może ktoś inny?