aktualizowane 20:08, 17 Apr 2024

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Zbliża się nowa, finansowa era? Świat bez gotówki? Macquarie Bank w Australii zapowiada przejście wyłącznie na transakcje cyfrowe. Już za kilka miesięcy.

Wprowadzanie zmian rozpocznie się już w styczniu 2024 roku. Gotówka wycofywana zostanie ze wszystkich oddziałów. W listopadzie 2024 roku płatności gotówkowe będą już niemożliwe. Podobnie, jak obrót czekami.

Jak zauważa Daily Mail następnym krokiem może być wydzielanie gotówki w bankomatach. Gazeta stwierdza, że tak radykalne kroki mogą skłonić obecnych klientów do zmiany banku.

Macquarie jest piątym co do wielkości bankiem w Australii pod względem kapitalizacji rynkowej wynoszącej niecałe 69 miliardów dolarów, ustępując jedynie CBA, NAB, Westpac i ANZ. Skupia się na zarządzaniu aktywami. Klientów detalicznych ma ponad milion.

Zapowiedź odejścia od gotówki zdenerwowała ludzi. Posypały się negatywne wpisy.

 - „To nie bank, to centrum przetwarzania cyfrowego” - stwierdziła jedna z mieszkanek Australii Zachodniej.

 - „To podstępny sposób nakłonienia do korzystania z kart w celu czerpania zysków z opłat administracyjnych. Gotówka jest nadal prawnym środkiem płatniczym, dlatego nie mają prawa odmówić korzystania z niej” - wzburzył się inny internauta.

Daily Mail zauważył, że Australia, już w ciągu najbliższych trzech lat może stać się bezgotówkowa, ze stratą dla wielu osób. (z)

Tekst źródłowy: https://www.dailymail.co.uk/news/article-12513455/Macquarie-Bank-scraps-cash.html

Przeczytaj również: Znowu chcą wycinać Puszczę Białowieską

Chcesz wiedzieć o czym piszemy? Polub nasz profil. Zapraszamy też do nowej grupy na Facebooku. Wolne, niezależne informacje: https://www.facebook.com/groups/1456559251832872

 

Reklama: