aktualizowane 21:30, 8 Feb 2018

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

W Görlitz tuż przy granicy z Polską muzułmanie, głównie imigranci stworzyli własne miejsce modlitw. Jest ich tam coraz więcej. Miejscowa ludność jest zaniepokojona.

Mieszkańcy z coraz większym strachem patrzą na powiększający się tłum muzułmanów, którzy spotykają się cyklicznie i modlą w lokalu, gdzie niedawno znajdował się punkt handlowy.

- Codziennie spotyka się tam kilkudziesięciu mężczyzn – wyjaśniają dziennikarzom mieszkańcy kamienicy. – W piątki jest ich kilkuset. Z tygodnia na tydzień więcej.

Ludzie obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Zażądali od władz miasta wyjaśnień. W okolicach policja zwiększyła liczbę patroli.

Gordian Meyer-Plath, szef saksońskiego oddziału Urzędu Ochrony Konstytucji twierdzi, że wyjątkową aktywność w Niemczech przejawia Bractwo Muzułmańskie, organizacja uważana w kilku krajach za terrorystyczną. Domaga się ona między innymi wprowadzenia prawa szariatu u naszych zachodnich sąsiadów. Finansować ma powstawanie meczetów nie tylko w Görlitz, ale również w Dreźnie, Lipsku, Miśni, Riese, Pirnie, Budziszynie. W internecie działa strona internetowa, która ułatwia islamskim imigrantom codziennie modlitwy. Podaje między innymi godziny według miejscowego czasu, o których mają one nastąpić: http://www.muslimpro.com/Prayer-times-Gorlitz-Germany-2918987. (Kyzum) 

Fot. MuslimPro.com