aktualizowane 23:06, 18 Jun 2024

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Irlandczycy rozpłynęli się w zachwytach po tym, jak piosenkarka z ich kraju awansowała do finałowego koncertu tegorocznej Eurowizji. Oczarowały ich zarówno forma, jak i przekaz utworu. Nie przeszkadzało, że ich reprezentanci nie mieli flagi narodowej.

Podczas tegorocznej Eurowizji Irlandię reprezentuje Bambie Thug. Piosenkarka określa siebie, jako osobę niebinarną. I takie właśnie flagi, w barwach symbolizujących odmienności seksualne, trzymali po występie członkowie jej zespołu. Jako jedyni nie mieli flag narodowych.

Ani to jednak, ani okultystyczny i satanistyczny przekaz nie wywołały oburzenia. Wręcz przeciwnie. Irlandczycy zareagowali entuzjastycznie.

 - „Kreatywność w najlepszym wydaniu”, „genialne”, „wspaniałe”, „spektakularne” – takie opinie zalały media społecznościowe.

Były nerwy, ale z innego powodu
Co prawda ludzie nie kryli oburzenia, ale – bynajmniej - nie z powodu mrocznego i demonicznego przekazu utworu. Na konferencji prasowej Bambie Thung powiedziała, że organizatorzy nakazali jej usunięcie napisów na ciele, które miały wspierać Palestyńczyków. To zdenerwowało ludzi.

Prześledziliśmy komentarze pod informacjami na stronach dwóch dużych mediów w Irlandii, The Irish News i The Irish Times. Pośród lawiny zachwytów tylko... pięć osób nie podzielało radości.

Caoimhe Ni Dhuill: „Publicznie mówi o byciu czarownicą. Jej piosenka to okultystyczny rytuał. Piekielne rzeczy nie powinny być świętowane ani promowane. Jeśli jesteście chrześcijanami módlcie się do Boga o ochronę. Poproście Go, aby osłaniał was cenną krwią Jezusa”.

Johan Jorritsma: „Gdzie (i kiedy) poszło coś nie tak z Irlandią?”

Brian Shane Byrne: „Irlandia zamieniła to, co kiedyś było konkursem piosenki, w dziwaczny pokaz. Może w przyszłym roku wyślemy zwłoki we wczesnym stadium rozkładu, aby nas reprezentowały? Przyciągniemy jeszcze większą uwagę!”

Goal Glam: „Źle, gdy ktoś, kto jest satanistą promuje wątpliwą ideologię. A jednak cały dzień wszyscy wspierają, są dumni. Spożyliśmy najwięcej szczepionek przeciwko Covid na świecie. To dlatego. Nie ma innego wyjaśnienia".

„Nie! Nie będziemy głosować na twój obrzydliwy satanistyczny rytuał!”

Opracował: Zbigniew Heliński, foto: YouTube/Eurowizja

Chcesz wiedzieć, o czym piszemy? Dołącz do naszej nowej grupy. Przesyłaj własne treści, jeśli znalazłeś gdzieś ciekawą informację: Wiadomości, informacje, newsy, niezależne dziennikarstwo

Reklama: