aktualizowane 21:05, 20 Sep 2023

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

 O Mieście Mody, stylu, modzie, ale i o swoich sukcesach, marzeniach i pasjach opowiada Agnieszka Wasilewska, I Wicemiss Polski 2014 oraz Miss Fashion Poland 2014.

 Przyjechałaś na modowe zakupy specjalnie do Miasta Mody.

 Tak, to prawda. Mieszkam w Warszawie, ale na zakupy przyjechałam właśnie tutaj, do Fashion City. W Ptakmoda.com musiałam obejrzeć wszystko, choć to ogromna przestrzeń. Podobają mi się fantastyczne kreacje, modne fasony i piękne kolory, które tu znalazłam. Jestem tu ze swoim chłopakiem, on też chętnie chodzi do sklepów; lubimy zrobić zakupy raz a dobrze.

 Jak „raz a dobrze” to na pewno w Ptak Fashion City. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, a wszystko czego potrzeba, aby wyposażyć garderobę, czeka na wyciągnięcie ręki.

 Właśnie dlatego tu przyjechałam.

 Jak ci się podoba w Mieście Mody?

 Jestem pod wrażeniem tego miejsca. Mogłabym tu chodzić cały dzień.

 Na jakie marki zwróciłaś szczególną uwagę w Ptakmoda.com?

 Najbardziej spodobały mi się kolekcje Blue Shadow, By Mielczarkowski, JO.MU,  Milov.

 Jakie są twoje ulubione ubrania? Jaki preferujesz styl?

 Mój styl nie jest jednolity. Lubię ubierać się elegancko, ale chętnie zakładam też luźne ubrania. Tak naprawdę w moim przypadku wszystko zależy od pory roku, ale i humoru oraz od tego, czym w danym dniu będę się zajmować. Raz ubieram się bardziej sportowo, drugiego dnia elegancko, kolejnego mam ochotę włożyć zwiewną sukienkę albo stylowe trampki i wytarte dżinsy.

 Twoje ulubione kolory?

 Wszystkie. Prócz różu (śmiech). Jeśli chodzi o ubrania, to zdecydowanie najwięcej w mojej szafie jest czerwieni, bieli i czerni.
Opowiedz trochę o sobie. Jak rozwijała się Twoja kariera zawodowa? Kiedy pierwszy raz zainteresowałaś się modelingiem?
Moja przygoda z modą zaczęła się dawno temu, bo w 2006 roku. Wzięłam wtedy udział w konkursie Elite Model Look, który wygrałam. Byłam ogromnie zaskoczona. Tak rozpoczęłam karierę. Zostałam modelką, pojechałam do Paryża na sesje zdjęciowe. Cały czas planuję przyszłość z tym zawodem.

 Jakie dotychczas zdobyłaś nagrody?
 Nie jestem osobą, która chętnie bierze udział w konkursach. Do zawalczenia o tytuł Miss Polski zmotywowali mnie znajomi. Z perspektywy czasu już wiem, że dobrze zrobiłam, że ich posłuchałam (śmiech). Najważniejszym jest dla mnie tytuł I Wicemiss Polski 2014. Również w 2014 roku odniosłam sukces w konkursie Miss Polski Kujaw i Pomorza. Poza tym, tak jak wcześniej wspomniałam, zwyciężyłam w konkursie Elite Model Look, a w 2014 zajęłam I miejsce w konkursie Miss Fashion Poland właśnie tutaj, w Ptak Fashion City.

 Wspomnienia i emocje związane z Galą Miss Fashion World 2014.

 Wszystko działo się bardzo szybko. Nauka układów, a później próby generalne… dużo pracy i wysiłku, ale bardzo to lubię. Na początku myślałam tylko, że będę obserwatorką pokazów podczas Gali, później okazało się, że organizatorzy imprezy przygotowali konkurs również dla nas, 25 finalistek Miss Polski. Jeszcze bardziej zaskoczona byłam, kiedy okazało się, że wygrałam ten konkurs. Organizatorzy przygotowali fantastyczne nagrody. Cieszę się, że wystartowałam w konkursie, choć stres związany z tym przedsięwzięciem był ogromny (śmiech).

 A po Gali…?

 Po Gali potrzebowałam kilku dni na odpoczynek, psychiczny i fizyczny. Jednak nie było to możliwe, bo kiedy wróciłam do domu, czekali na mnie znajomi z gratulacjami. Tak samo było na Facebooku – pełno miłych i serdecznych wiadomości od znajomych. Dziesiątki sms-ów, zapchana skrzynka odbiorcza… Podsumowując, to był fantastyczny czas, liczne podróże, próby, pokazy… chociaż za chwilę trzeba było już wrócić do rzeczywistości…

 Lubisz podróżować?

 Uwielbiam, mimo że jest to męczące i czasami wygrywa u mnie lenistwo. Wolałabym wtedy posiedzieć w domu. Jednak cieszy mnie niezwykła przygoda, jaką mogłam odbyć w związku z konkursami o tytuł Miss Polski i Miss Fashion World. Zwiedziłam Polskę. Teraz marzę o tym, żeby zobaczyć kawałek świata.

 Masz jakieś pasje?

 Jest ich wiele! Uwielbiam sporty ekstremalne. Jeżdżę na motocyklu, snowboardzie. Kocham jazdę konną. Nie zapominam o siłowni i fitnessie.
Co studiujesz? Ciężko pogodzić naukę z karierą i pracą?
 Obecnie studiuję odnowę biologiczną w Warszawie. Podejmuję się wielu zleceń związanych z modelingiem, do tego dochodzą częste sesje zdjęciowe. Połączenie tych wszystkich zadań nie jest niewykonalne, ale do najłatwiejszych z pewnością nie należy. Staram się tak zrównoważyć obowiązki, aby wszystkiemu poświęcić dokładnie tyle czasu, ile potrzeba, aby wykonać je dobrze.

 Jakie obowiązki wynikają z otrzymania tytułów I Wicemiss Polski i Miss Fashion Poland 2014?

 Jest ich wiele, ale przede wszystkim należy do nich promowanie Polski za granicą  oraz dawanie dobrego przykładu swoją postawą. Wynikają z tego również moje dalsze plany. Zamierzam wkrótce podpisać umowę z dużą agencją medialną.

 Spodobało ci się Miasto Mody. Będziesz tu częściej przyjeżdżać?

 Oczywiście, będę tu przyjeżdżać. Już teraz jestem pod wrażeniem tego miejsca, ale i jakości i korzystnych cen odzieży, a także ogromnego asortymentu. Odwiedzę nie tylko Ptak Modę; chętnie zajrzę również do Ptak Outlet. Na pewno wpadnę na imprezy organizowane w Mieście Mody, przede wszystkim na Międzynarodowe Targi Mody, które odbędą się już w sierpniu.

 Ptak Fashion City