aktualizowane 21:30, 8 Feb 2018

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Gdyby nie nadajnik GPS w samochodzie przelotna popijawa zakończyłaby się dla mieszkańca Konstantynowa Łódzkiego utratą auta.

Pracownik jednej z firm z Konstantynowa  Łódzkiego pojechał samochodem służbowym do Zakopanego. Na miejscu, w godzinach wieczornych poszedł do hotelowej restauracji. Tam poznał 40 – letniego mieszkańca województwa łódzkiego. Po kilku wypitych piwach obaj mężczyźni przenieśli się do pokoju kierowcy, który po pewnym czasie zasnął.

Przygodnie zapoznany 40 – latek postanowił wrócić do domu. Stwierdził, że najłatwiej zrobi to samochodem. Kluczyki leżały na stole więc ukradł auto. Na jego nieszczęście w pojeździe zainstalowany był nadajnik GPS.

Następnego dnia rano, gdy kierowca się obudził i stwierdził brak samochodu natychmiast zawiadomił policję jak i właściciela firmy. Pracodawca sprawdził położenie samochodu. Okazała się, że znajduje się on na terenie gminy Sieradz, w okolicach miejscowości Kuśnie. Wysłany w ten rejon policyjny patrol po kilku minutach zauważył stojący przy drodze dojazdowej do trasy S-8 poszukiwany samochód.  Gdy policjanci podeszli do auta stwierdzili, że za kierownicą smacznie śpi mężczyzna. Obudzony nie potrafił logicznie wytłumaczyć, co robi w samochodzie? Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest przez inne jednostki policji w kraju, a także wystawiony jest na niego Europejski Nakaz Aresztowania za przestępstwa popełnione na terenie Niemiec.

Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu