aktualizowane 20:14, 18 Jun 2018

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Musi wygrywać "ten słuszny"? Na największym blogu wyborczym usunięto sondaż, na którym wygrywał Janusz Korwin-Mikke. Po "naprawieniu błędu" znowu prowadzi obecny Prezydent.

Na stronie ewybory.eu, największej tego typu platformie sondażowej w Polsce pojawiło się pytanie: Na kogo oddałbyś swój głos w Wyborach Prezydenckich w 2015 roku? Odpowiedzi musiały zaskoczyć pytających. Oto bowiem najwięcej głosów zdobył... Janusz Korwin Mikke. Otrzymał – uwaga – 36 procent głosów. Drugi na liście uplasował się Andrzej Duda z 14 procentami poparcia, trzeci Paweł Kukiz z takim samym wynikiem. Dopiero na czwartym miejscu od góry (również 14 procentami poparcia) znalazł się obecny Prezydent Bronisław Komorowski.

Przez całą Wielkanoc administratorzy najwyraźniej oddawali się podniosłej atmosferze i nie kontrolowali, jak głosują ludzie? W „lany poniedziałek” mogliśmy wykonać zrzut ekranu z zaskakującym wynikiem. Jakież było nasze zdziwienie we wtorek, kiedy zobaczyliśmy, że sondażu już nie ma! Zamiast niego pojawiło się uśrednione zestawienie z kilku pracowni. Wyniki były jednak już jak trzeba. Bronisław Komorowski prowadził wszędzie i u wszystkich. Ktoś w porę zapanował nad szokiem, jaki mógłby dopaść Polaków? Trudno jednak nie oprzeć się wrażeniu, że "niepokorny" sondaż został usunięty bo nie odzwierciedlał „jedynie słusznego” poglądu społecznego.

O powody usunięcia ze strony sondażu zapytaliśmy drogą mailową administratora. Odpowiedź opublikujemy.

Zbigniew Heliński

Od redakcji: Do tej pory nie możemy wyjść ze zdziwienia, dlaczego tak się stało? Na usta ciśnie się również inne pytanie, czy w takim razie i w realnym głosowaniu nie będzie podobnie? Czy procentowo nie jest już wszystko ustalone, a wszystko, co burzy ten porządek należy jak najszybciej zabrać sprzed oczu społeczeństwa? Po co zatem głosować? Nie, to nie może być prawda. Sondaż z pewnością został usunięty z innego powodu. Czekamy na wiadomość, jakiego?

Na zdjęciu głównym informacji zrzut ekranu z sondażem z doskonałym wynikiem Janusza Korwina Mikke. Już go nie ma. Na zdjęciach poniżej sondaże, które pojawiły się na stronie we wtorek i które zastąpiły ten - wydaje się - niewygodny: