aktualizowane 20:14, 18 Jun 2018

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

W internecie trwa zbieranie podpisów pod petycją w obronie drukarza z Łodzi, który odmówił wykonania usługi dla środowisk LGBT. Zebrano już prawie 15 tys. podpisów. Petycja trafi między innymi do Ministra Sprawiedliwości.

Od wielu miesięcy jesteśmy świadkami bezprecedensowego ataku na łódzkiego drukarza, pana Adama, który odmówił wykonania roll-up’u z otrzymanej grafiki uzasadniając, że „nie przyczynia się do promocji ruchów LGBT swoją pracą”. Zamówienie na reklamę w postaci roll-up’u przyszło z prywatnego maila, od osoby, której tożsamości nie można dziś ustalić. Mimo niejasności co do osoby zamawiającego Fundacja LGBT Business Forum postanowiła w brutalny sposób oskarżyć drukarza o rzekomą dyskryminację. Za odmowę wykonania roll-up’u łódzki Sąd Rejonowy nałożył na pana Adama grzywnę w wysokości 200 zł, łamiąc w ten sposób jego wolność sumienia, myśli, przekonań i poglądów, a także negując zasadę wolności gospodarczej i swobody zawierania umów. Po wniesieniu sprzeciwu nieprawomocny wyrok utracił moc, a sprawa została przekazana do rozpoznania od nowa, na zasadach ogólnych.” – czytamy w uzasadnieniu akcji.

W apelu znalazły się również słowa wsparcia dla drukarza: „Dziękuję za Pańską niezłomność, obywatelską odpowiedzialność, wierność wartościom i własnemu sumieniu. Dziękuję za odwagę przeciwstawienia się wszechobecnej propagandzie LGBT, godzącej w konstytucyjnie gwarantowaną ochronę małżeństwa i rodziny. Pana postawa jest inspiracją dla mnie i dla wielu innych osób, szczególnie dla przedsiębiorców i pracowników firm usługowych, którzy być może zostaną kiedyś postawieni w podobnej sytuacji.”

Apel do Ministra Sprawiedliwości: „Apeluję o działania, które zagwarantują zabezpieczenie ładu konstytucyjnego Rzeczypospolitej Polskiej, tak, aby każdy przedsiębiorca i każdy obywatel wykonujący pracę mógł cieszyć się faktyczną wolnością gospodarcza i swobodą zawierania umów, oraz aby konstytucyjnie gwarantowana ochrona małżeństwa i rodziny realnie chroniła nas przed roszczeniami subkultur obyczajowych.”.

Petycję można podpisywać na stronie: http://citizengo.org/pl/42253-solidarni-z-lodzkim-drukarzem-stop-szykanom-lgbt