aktualizowane 2:18, 19 Sep 2018

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Dwóch bandytów pobiło przedsiębiorcę z Kielc. Przystawiali mu do szyi strzykawkę, która miała zawierać krew z wirusem HIV. Wymusili, żeby podpisał oświadczenie o zwrocie długu.

Jeden ze sprawców zadzwonił do biznesmena i umówił się z nim na spotkanie. Powiedział, że jest zainteresowany usługami jego firmy. Do spotkania doszło na Czarnkowie w jednym z domów. Gdy przedsiębiorca wszedł do środka okazało się, że w środku jest jeszcze jeden mężczyzna. Właściciel firmy został zaatakowany. Napastnicy pobili go. Grozili, że wstrzykną mu krew zarażoną wirusem HIV. Domagali się, aby podpisał oświadczenie, że kobieta, która była mu winna 13 tysięcy złotych zwróciła należność. Ze strachu zrobił to, a po tym, jak został wypuszczony zgłosił się na Policję.

Sprawcami wymuszenia rozbójniczego okazali się mężczyźni w wieku 37 i 24 lata. Grozi im 10 lat więzienia. (z)

Fot.: Świętokrzyska Policja

 

Reklama:

Cywilne Biuro Śledcze - www.cbś.com.pl - komercyjna marka dziennikarstwa śledczego - do dyspozycji tych, którzy padli ofiarą przestępstwa, nikt nie chce słuchać ich racji, mają poczucie, że policjanci nie przykładają się do wyjaśnienia zgłoszonej sprawy, a sędziowie są stronniczy. Nagłaśniamy nieprawidłowości w mediach. Przygotowujemy o nich materiały prasowe. Prowadzimy śledztwa dziennikarskie. Wyjaśniamy sprawy kryminalne. Uzyskujemy nowe dowody w toczących się postępowaniach i pilnujemy, aby zostały one zauważone. Obserwujemy rozprawy sądowe. Zadajemy niewygodne pytania, oczekujemy na odpowiedzi. Stajemy po stronie tych, którzy walczą o prawdę. Pomagamy w uzyskaniu przysługujących kontaktów z dziećmi. Wspieramy adwokatów. Poszukujemy osób zaginionych. Kiedy patrzymy na ręce rusza to, co do tej pory ruszyć nie chciało. Zgłaszajcie się zanim dochodzenia zostaną umorzone, a rozprawy prawomocnie zakończone. Wtedy jest tylko trudniej.