aktualizowane 2:18, 19 Sep 2018

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

W Łodzi, na strzelnicy przy ulicy Konstantynowskiej 1 odbył się piknik strzelecki w stylu western dla łódzkich dziennikarzy, rzeczników prasowych i zaproszonych gości. Nie zabrakło niespodzianek. [FILM]

Dziennikarze zapoznali się z bronią rodem z „Dzikiego Zachodu”. Częścią swojej wspaniałej kolekcji pochwalił się Michał Kuropatwa z Saguaro-Arms. Oferowaną przez niego broń kapiszonową kupić może każda osoba dorosła bez zezwolenia.

Uczestnicy imprezy mogli również sprawdzić umiejętności strzeleckie. Zadbali o to Jerzy Mazur, dziennikarz i wydawca informatora miejskiego „Rynek Łódzki”, a prywatnie miłośnik strzelectwa westernowego, oraz instruktorzy Klubu Sportowego Strzelec, z Prezesem Bronisławem Kałużnym na czele.

- Okazało się, że nie tak łatwo jest trafić z colta do celu, a dubeltówka na śrut naprawdę ostro „kopie” – powiedział jeden z żurnalistów.

Dziennikarze, jak i goście strzelali z Colta model 1873 kaliber 45 Long Colt, dubeltówki "dyliżansówki" kaliber 12 oraz Winchestera 1894 kaliber 22 Long Rifle. Przeprowadzona została ciekawa konkurencja. Każdy chętny oddawał po jednym strzale w kierunku wkopanego w ziemię kołka. Wygrał ten strzelec, po strzale którego kołek złamał się i upadł na ziemię. Pierwsze miejsce w tej konkurencji zdobył Andrzej Jakubas z Teatru Powszechnego, drugie Ewa Tyszko z Telewizji Toya, trzecie Rafał Kosior, przedstawiciel sponsora głównego. Swoją nagrodę przekazał on Emilowi Wilmańskiemu, który uplasował się tuż za nim.

O trofea dla uczestników, jak również mięsiwo i napoje zadbali Selgros Rokicińska w Łodzi oraz Rouald Papierkowski ze sklepu płytowego przy ulicy Próchnika 17 w Łodzi. Fantastyczny pokaz umiejętności dał „łódzki nindża” Zdzisław Kowalski, mistrz złotnictwa i znawca sztuki Japonii i broni Samurajów (Łódź, ul. Pomorska 88). Nie zabrakło młodego pokolenia, zafascynowanego nowoczesnym uzbrojeniem. Konstanty Mazur, syn Jerzego Mazura nie ukrywał, że jego pasją są oddziały specjalne Policji.

Piknik otrzymał Honorowy Patronat Prezydenta Łodzi Hanny Zdanowskiej. Organizatorzy zapowiedzieli, że nie był ostatni. (Z)

Na zdjęciu: Przedstawiciel naszego portalu oddaje swój strzał. 

Relacja z pikniku w Telewizji Toya: http://vtoya.pl/news/show/19478,1