aktualizowane 13:42, 17 Nov 2021

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

W cieniu protestów aborcyjnych wprowadzone zostały nowe zapisy do ustawy. Umożliwią one obowiązkowe, siłowe szczepienia w czasie pandemii. 

Do obowiązującej już ustawy z 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi wprowadzone zostały kontrowersyjne zapisy związane ze stanem epidemii (w tym Covid-19).

W art.  46a czytamy:

„W przypadku wystąpienia stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego (...) Rada Ministrów może określić, w drodze rozporządzenia (…) zagrożony obszar wraz ze wskazaniem rodzaju strefy, na którym wystąpił stan epidemii lub stan zagrożenia epidemicznego, rodzaj stosowanych rozwiązań - w zakresie określonym w art. 46b

Art.  46b
W rozporządzeniu, o którym mowa w art. 46a, można ustanowić (…) obowiązek poddania się badaniom lekarskim oraz stosowaniu innych środków profilaktycznych i zabiegów przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie."

"Środki profilaktyczne i zabiegi" to nic innego, jak również obowiązkowe szczepienia! W artykule mowa jest o zabiegach względem osób chorych lub podejrzewanych o chorobę. Szczepienia to jedne z takich zabiegów! Spełniają więc  wymogi formalne zapisu. Nie musiały zostać nazwane wprost. Po co? Żeby ludzi denerwować? Szczepienie jest zabiegiem, taka jest jego definicja, więc może zostać przeprowadzone Istniejący wcześniej art. 36 precyzuje, że możemy być do nich zmuszeni za pomocą środków przymusu bezpośredniego:

„1.  Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia (...), a u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub przymusowym podaniu leków (...).”

„Podejrzewa się”... W przypadku epidemii Covid-19 wystarczą zatem teoretycznie objawy zwykłego przeziębienia, aby w sposób siłowy i bez zgody pacjenta zaszczepić go na koronawirusa. Nie będzie wyboru, czy ktoś chce szczepionkę, czy lek. Nikt nie będzie pytał. W początkowej fazie obu chorób nie da się od siebie odróżnić. 

Niepokój budzi tryb wprowadzenia przymusu szczepienia. Może o nim zdecydować w rozporządzeniu Rada Ministrów. Nakazem objąć wszystkich kaszlących, z katarem, gorączką. Wystarczy samo podejrzenie choroby. Jeśli ktoś sprzeciwi się może zostać zatrzymany i związany nawet na 24 godziny.


Kontrola mała, szczepionka niepewna
Gdyby nie planowany, duży wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce, pośpiech z tym związany. Niewykluczone, że i panika, nie zwracalibyśmy uwagi na dodane do ustawy artykuły i możliwy tryb wprowadzania nakazów i obowiązków szczepień. Chłodnej głowy może jednak zabraknąć, szczególnie biorąc pod uwagę naciski na szybkie wprowadzenie szczepionek przeciwko Covid-19 do obrotu i podanie ich ludziom. Wydaje się niemal pewne, że Komisja Europejska postawiła na zaszczepienie mieszkańców Europy. Już zostały podpisane umowy na grubo ponad 400 milionów szczepionek z kilkoma koncernami, a planowane są kolejne. Jest trend, żeby szczepić. Będą szczepić? Jeśli ktoś chce wydać fortunę na zakup takiej masy szczepionek, to zdecydowanie nie po to, żeby stracić pieniądze. Szczepionek, które – dodajmy – nadal są mocno niepewne, a mają być rozprowadzane, w ramach podpisanych przez Komisję Europejską umów również w naszym kraju.

Jednym z dostawców jest Johnson & Johnson (umowa na 200 milionów sztuk szczepionek), który poinformował właśnie o śmierci uczestnika, który brał udział w testach. Prace zostały przerwane. Komplikacje zdrowotne pojawiły się również u osób, które testowały szczepionki AstraZeneca. I ten koncern ma dostarczyć do Unii Europejskiej swój produkt (umowa na 200 milionów sztuk szczepionek). Co prawda w tym przypadku badania zostały szybko wznowione, ale pośpiech jest mocno krytykowany przez Agencję Żywności i Leków w USA i Europejską Agencję Leków.

Ma być jednak szybko. Chodzi bowiem o gigantyczne zyski. Czy jednak szybko znaczy bezpiecznie? W takim przypadku prawo, które umożliwia nakładanie obowiązku powszechnych, ale - jak na razie - również budzących wątpliwości szczepień, tylko i wyłącznie na podstawie decyzji Rady Ministrów, bez możliwości sprzeciwu, kontroli niepokoi. Tym bardziej, że forsowane są kuriozalne projekty o braku odpowiedzialności za błędne decyzje podczas trwania epidemii.

Zbigniew Heliński, foto: Shutterstock/PhotobyTawat

Od redakcji: W dodanych do ustawy artykułach niepokoi przede wszystkim obowiązek zastosowania się do przyjęcia szczepionki, jeśli ministrowie tak ustalą. Bez pozostawienia wyboru samemu pacjentowi. A wybór jest. Istnieją doskonałe leki. Jednocześnie obecne szczepionki na Covid-19 pozostawiają wiele do życzenia. Nie wiadomo, czy kiedykolwiek jakaś będzie bezpieczna i skuteczna. Na razie nie jest. Dziwi nas zatem szybkie podpisywanie umów na ich dostarczenie. Jednocześnie nie jesteśmy przeciwnikami szczepionek w ogóle. Odegrały one olbrzymi i pozytywny wpływ. Bezwzględnie jednak muszą być bezpieczne. Nie popieramy również osób, które sprzeciwiają się noszeniu maseczek, negują obecność koronawirusa i epidemii. Wirus istnieje, powoduje duże zmiany w organizmie. Trzeba stosować się do obostrzeń. Założenie maseczki "spłaszcza" emisję wirusa.

Źródła: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/zapobieganie-oraz-zwalczanie-zakazen-i-chorob-zakaznych-u-ludzi-17507739

https://www.clinicaltrialsarena.com/comment/azd1222-covid-vaccine-trials-astrazeneca

https://www.9news.com.au/world/coronavirus-vaccine-johnson-and-johnson-trial-paused-due-to-unexpected-illness/5625fb36-542c-4c92-b6b5-ca3a445d446e

 

Reklamy:

Spotkało Cię coś złego? Padłeś ofiarą przestępstwa? Wydaje Ci się, że Policja nieprawidłowo bada Twoją sprawę lub sędzia jest stronniczy? Ktoś nie chce zapłacić za Twoją pracę, towar, usługę? Chcesz nagłośnić nieprawidłowości w swojej sprawie? Zgłoś się. Cywilne Biuro Śledcze - prasowe biuro śledcze jest do Twojej dyspozycji. Praca dziennikarza śledczego to doskonałe uzupełnienie wysiłków Twojego mecenasa. Zajmujemy się również trudnymi sprawami kryminalnymi i gospodarczymi. www.cywilnebiurosledcze.pl

***********

Obrazy akrylowe na płótnie. Bez ramy. Malowanie obrazów na zamówienie, również ze zdjęć. Cena do 500zł. Na hasło: Superfakty.pl rabat 10%. Kontakt: 514-025-588. Możliwa wysyłka.

https://www.facebook.com/MalgorzataJasmin/?modal=admin_todo_tour&notif_id=1602774468979142&notif_t=page_invite&ref=notif

***********

Pod informacjami może zostać opublikowana i Twoja reklama. Płacisz raz, reklama wyświetlana jest zawsze. Tekst reklamowy umieszczony pod pięcioma informacjami w wybranym dziale to tylko 60zł brutto. Zainteresowany? Zadzwoń: 690-689-606.