aktualizowane 18:28, 8 May 2024

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Justyna i Sebastian z Łodzi pokazali, jak mocno można pokochać psa ze schroniska. Gdy zaginął szukali go nawet za pomocą drona z termowizją. Swojego czworonożnego przyjaciela odnaleźli po miesiącu.

Pepe to wielorasowiec. Przebywał w schronisku. Łodzianie wybrali go spośród wielu innych i adoptowali. Zanim tak się stało obserwowali, jak wszyscy do siebie podchodzą. Po trzech tygodniach w domu pies wykorzystał, że brama była otwarta i uciekł. Rozpoczęły się poszukiwania.

 - Znajomy właściciel drona zaproponował, że pomoże nam szukać – wyjaśnił Sebastian Bąkała właściciel psa. - Jechaliśmy w okolice, w których miał być widziany i na miejscu przeczesywaliśmy okolicę. Z góry widać było o wiele więcej. Po zmierzchu do poszukiwań wykorzystywałem również lornetkę z noktowizją. Na podstawie telefonów od ludzi wytyczyliśmy dwa obszary, po których mógł poruszać się Pepe. Dziękujemy wszystkim za wsparcie. Bez pomocy ludzi nic by się nie udało, cała technika w niczym by nie pomogła. Mam też taką sugestię dla wszystkich, którzy widzą poszukiwanego psa. Nie wołajcie go, nie biegnijcie za nim. Pies może stać się jeszcze bardziej przepłoszony i zmienić miejsce przebywania, co wydłuży poszukiwania. Zatelefonujcie do właściciela i powiadomcie go o lokalizacji. To wystarczy.

Poszukiwania trwały 27 dni. Zaangażowanych w nie było kilkanaście osób. Rozklejali ogłoszenia, nagrywali filmiki do internetu, rozstawiali specjalne punkty karmienia. W poszukiwana włączyły się między innymi osoby związane z fundacją Jazgot, salonem Chwila Dla Pupila i hotelem dla psów W Dobre Ręce. Udało się. Pepe wrócił do domu.

 - W ciągu tego miesiąca miał wiele przygód – dodał szczęśliwy Sebastian Bąkała – Goniły go dwa lisy. Mam nadzieję, że teraz doceni warunki, jakie ma i nie będzie już uciekał. Adopując go ze schroniska wzięliśmy za niego pełną odpowiedzialność. Mam nadzieję, że wszyscy adoptują zwierzęta świadomi obowiązków.

Zbigniew Heliński, foto: archiwum właścicieli psa

Przeczytaj również: Szokujące wyniki badań naukowców. Kilkukrotne szczepienia szczepionką mRNA zamiast ograniczać ułatwia zakażenie Covid-19?

Chcesz wiedzieć o czym piszemy? Polub nasz profil. Zapraszamy też do nowej grupy na Facebooku. Wolne, niezależne informacje: https://www.facebook.com/groups/1456559251832872

 

Reklama: