aktualizowane 21:30, 8 Feb 2018

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Chińskie linie lotnicze Air China zawiesiły loty z Pekinu do stolicy Korei Północnej. Z kolei USA przeprowadziły udany test nowej bomby termojądrowej.

Ostatni samolot z Korei Północnej przyleciał do Pekinu w piątek wieczorem. Nie podano przyczyny zawieszenia kursów. Chiny sprzeciwiają się polityce Pjongjangu związanej z próbami atomowymi. Nie chcą też, by doszło do otwartego konfliktu z USA. 

USA prowokują Koreańczyków?

W tym samym czasie co zawieszenie lotów USA przeprowadziły udaną próbę nowej bomby termojądrowej B61-12. Nie była uzbrojona. Zrzucono ją z myśliwca F16C na poligon w Nevadzie. W komunikacie, który został opublikowany podkreślono, że próba miała na celu „sprawdzenie zdolności samolotu do dostawy pocisku i sprawdzenie funkcjonowania niejądrowych elementów pocisku.”

Maksymalna wydajność B61-12 to „zaledwie” 50 kiloton, jednak bomba jest niebezpieczna nie ze względu na swoją moc, ale na nieprawdopodobną wprost precyzję. Jest to też najdroższy pocisk w historii.

Źródło: http://www.zerohedge.com/news/2017-04-14/air-china-suspends-flights-north-korea-kim-vows-merciless-response-any-us-provocatio