aktualizowane 13:42, 17 Nov 2021

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Prezydent Donald Trump odwołał spotkanie z Kim Dzong Unem. Wysłał do niego list, w którym napisał między innymi, że świat stracił szanse na trwały pokój.

„Bardzo dziękuję za poświęcony czas, cierpliwość i wysiłek w związku z naszymi niedawnymi negocjacjami i dyskusjami dotyczącymi szczytu, którego długo poszukiwały obie strony, który miał się odbyć 12 czerwca w Singapurze. (…) Nie mogłem się doczekać spotkania. Niestety w związku z niesamowitą złością i otwartą wrogość widoczną w najnowszym oświadczeniu, uważam, że w tym czasie spotkanie nie jest właściwe. (…) Mówisz o zdolnościach nuklearnych swojego kraju, ale nasze są tak potężne, że modlę się do Boga, aby nigdy nie musiały być używane.
Czułem, że między nami buduje się wspaniały dialog. Dziękuję za uwolnienie zakładników, którzy są teraz w domu ze swoimi rodzinami. To był piękny gest i był bardzo doceniany.
Jeśli zmienisz zdanie związane z tym najważniejszym szczytem, ??nie wahaj się zadzwonić do mnie lub napisać. Świat, a zwłaszcza Korea Północna, straciły wielką szansę na trwały pokój, wielki dobrobyt i bogactwo. Ta stracona szansa to prawdziwie smutny moment w historii.” – czytamy w liście. (Z)

Fot.: News 13