aktualizowane 13:42, 17 Nov 2021

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

W szkole podstawowej w Sussex zakazano dziewczynkom nosić spódniczki. Powód? Uczniowie pytali, dlaczego ubrania chłopców i dziewczynek są różne? A gdyby pytali, dlaczego różnią się ich narządy płciowe? Strach zapytać...

Obłęd zaczyna opanowywać Anglię. W co najmniej 40 szkołach średnich uczennice nie mogą zakładać spódnic. Wszyscy uczniowie mają wyglądać… neutralnie płciowo. Podobno taki wygląd mniej stresuje dzieci transseksualne.

Czy kiedy do szkół średnich, albo podstawowych chodzili obecni 30 lub 40-latkowie ktoś miał w ogóle takie problemy? Byli jacyś inni, że nie przeszkadzało im, że dziewczynki chodzą w spódniczkach a chłopcy w spodniach? 

To nie koniec. W szkole w Oxfordshire chłopcy otrzymali zakaz chodzenia w szortach. Zamiast tego nakazano im założyć… spódnice! Również w ramach "neutralności płciowej". Czy jednak spódnice są neutralne płciowo?

Przeciwko podobnym zakazom i nakazom zaprotestowały uczennice Phillips High School w Bury. Wystosowały one petycję, w której sprzeciwiają się zakazom noszenia strojów, w których czują się najlepiej. (Z)

Foto: BBC/Apex


Źródła: https://www.independent.co.uk/life-style/skirt-ban-secondary-schools-uniform-england-gender-neutral-transgender-pupils-a8426411.html

http://www.dailymail.co.uk/news/article-5801487/Oxfordshire-school-bans-shorts-summer-favour-gender-neutral-uniform-policy.html

 

Reklama:

Cywilne Biuro Śledcze - www.cbś.com.pl - komercyjna marka dziennikarstwa śledczego - do dyspozycji tych, którzy padli ofiarą przestępstwa, nikt nie chce słuchać ich racji, mają poczucie, że policjanci nie przykładają się do wyjaśnienia zgłoszonej sprawy, a sędziowie są stronniczy. Nagłaśniamy nieprawidłowości w mediach. Przygotowujemy o nich materiały prasowe. Prowadzimy śledztwa dziennikarskie. Wyjaśniamy sprawy kryminalne. Uzyskujemy nowe dowody w toczących się postępowaniach i pilnujemy, aby zostały one zauważone. Obserwujemy rozprawy sądowe. Zadajemy niewygodne pytania, oczekujemy na odpowiedzi. Stajemy po stronie tych, którzy walczą o prawdę. Pomagamy w uzyskaniu przysługujących kontaktów z dziećmi. Wspieramy adwokatów. Poszukujemy osób zaginionych. Interweniujemy, gdy jakaś firma lub pracodawca nie chcą zapłacić należnego wynagrodzenia. Kiedy patrzymy na ręce rusza to, co do tej pory ruszyć nie chciało. Zgłaszajcie się zanim dochodzenia zostaną umorzone, a rozprawy prawomocnie zakończone. Wtedy jest tylko trudniej. Dzwońcie do nas, również wtedy, gdy dotknął Was problem, w którego rozwiązaniu pomóc może pies tropiący lub wyszkolony do poszukiwania zwłok.