aktualizowane 13:42, 17 Nov 2021

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

W mieście Khorramshahr na południu Iranu na ulicach polała się krew. Doszło do zbrojnej konfrontacji między policją a protestującymi. Powodem jest brak wody pitnej. [FILM]

Według telewizji Al. Arabiya zabitych zostały cztery osoby. Oficjalne komunikaty mówią jednak tylko o 11 rannych.

Południowa część Iranu boryka się z niedoborami słodkiej wody pitnej. Od kilku dni ludzie protestują. Sytuacja zaognia się. Dochodzi do wymiany ognia pomiędzy protestującymi, a siłami porządkowymi.

Zamieszki wybuchły po piątkowej modlitwie muzułmanów, którzy skarżyli się, że woda jest słona i nie nadaje się do spożycia. Zażądali wody odsolonej. (Wil)

Foto: The Times of Israel

Film:

 

Reklama:

Cywilne Biuro Śledcze - www.cbś.com.pl - komercyjna marka dziennikarstwa śledczego - do dyspozycji tych, którzy padli ofiarą przestępstwa, nikt nie chce słuchać ich racji, mają poczucie, że policjanci nie przykładają się do wyjaśnienia zgłoszonej sprawy, a sędziowie są stronniczy. Nagłaśniamy nieprawidłowości w mediach. Przygotowujemy o nich materiały prasowe. Prowadzimy śledztwa dziennikarskie. Wyjaśniamy sprawy kryminalne. Uzyskujemy nowe dowody w toczących się postępowaniach i pilnujemy, aby zostały one zauważone. Obserwujemy rozprawy sądowe. Zadajemy niewygodne pytania, oczekujemy na odpowiedzi. Stajemy po stronie tych, którzy walczą o prawdę. Pomagamy w uzyskaniu przysługujących kontaktów z dziećmi. Wspieramy adwokatów. Poszukujemy osób zaginionych. Interweniujemy, gdy jakaś firma lub pracodawca nie chcą zapłacić należnego wynagrodzenia. Kiedy patrzymy na ręce rusza to, co do tej pory ruszyć nie chciało. Zgłaszajcie się zanim dochodzenia zostaną umorzone, a rozprawy prawomocnie zakończone. Wtedy jest tylko trudniej. Dzwońcie do nas, również wtedy, gdy dotknął Was problem, w którego rozwiązaniu pomóc może pies tropiący lub wyszkolony do poszukiwania zwłok.