aktualizowane 22:46, 13 Oct 2023

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Uczestnicy spotkania Rady Konferencji Biskupich Europy uznali, że przyjmowanie imigrantów jest pozytywne również dla wyznawców Kościoła Katolickiego.

Podczas trzydniowego spotkania, które odbyło się w Szwecji duchowni mówili o tym, jak powinna wyglądać praca kościoła wśród imigrantów i pokazywanie jego piękna. Dyskutowali również nad odpowiednią komunikacją z wiernymi, oraz tworzeniu informacji medialnych, które ukazywać mają pozytywne aspekty przyjmowania uchodźców. Szczególną uwagę zwrócili na rolę mediów społecznościowych w edukowaniu społeczeństwa. (Z)

Źródło: https://www.vaticannews.va/en/church/news/2018-07/ccee-annual-assembly-migrants-news-conclusion.html

Foto: Vatican News

 

Reklama:

Cywilne Biuro Śledcze - www.cbś.com.pl - komercyjna marka dziennikarstwa śledczego - do dyspozycji tych, którzy padli ofiarą przestępstwa, nikt nie chce słuchać ich racji, mają poczucie, że policjanci nie przykładają się do wyjaśnienia zgłoszonej sprawy, a sędziowie są stronniczy. Nagłaśniamy nieprawidłowości w mediach. Przygotowujemy o nich materiały prasowe. Prowadzimy śledztwa dziennikarskie. Wyjaśniamy sprawy kryminalne. Uzyskujemy nowe dowody w toczących się postępowaniach i pilnujemy, aby zostały one zauważone. Obserwujemy rozprawy sądowe. Zadajemy niewygodne pytania, oczekujemy na odpowiedzi. Stajemy po stronie tych, którzy walczą o prawdę. Pomagamy w uzyskaniu przysługujących kontaktów z dziećmi. Wspieramy adwokatów. Poszukujemy osób zaginionych. Interweniujemy, gdy jakaś firma lub pracodawca nie chcą zapłacić należnego wynagrodzenia. Kiedy patrzymy na ręce rusza to, co do tej pory ruszyć nie chciało. Zgłaszajcie się zanim dochodzenia zostaną umorzone, a rozprawy prawomocnie zakończone. Wtedy jest tylko trudniej. Dzwońcie do nas, również wtedy, gdy dotknął Was problem, w którego rozwiązaniu pomóc może pies tropiący lub wyszkolony do poszukiwania zwłok. Współpracujemy z tropicielem egzotycznych gadów.