aktualizowane 22:46, 13 Oct 2023

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

W Niemczech, podobnie, jak i w całej Europie powoli redukowane są obostrzenia związane z pandemią Koronawirusa. I od razu wzrosła częstotliwość zakażeń. Będzie powrót do radykalnych środków?

Jak informuje Sky News w Niemczech łagodzenie restrykcji rozpoczęło się 20 kwietnia. Od tego czasu niepokojąco wzrósł tzw. wskaźnik R, który określa liczbę osób, które zaraża jeden chory. Wynosił on już 0,7, co dawało nadzieję na poradzenie sobie z wirusem. Obecnie to 0,96. Przekroczenie jedynki oznaczać będzie powrót do sytuacji, w której to wirus dyktuje warunki.

- „Liczba powinna pozostać poniżej jednego, to nasz główny cel” – powiedział na konferencji prasowej Lothar Wieler, szef niemieckiego centrum kontroli chorób Instytutu Roberta Kocha. Zachęcał wszystkich do dalszej ostrożności, zachowania wymaganych odstępów i noszenie maseczek. Jeśli to możliwe pozostanie w domu. (Wil)

Foto: borsagundem.com

Źródło: https://news.sky.com/story/coronavirus-germanys-rate-of-covid-19-infections-grows-after-lockdown-eased-11980194

 

Reklamy:

Spotkało Cię coś złego? Padłeś ofiarą przestępstwa? Wydaje Ci się, że Policja nieprawidłowo bada Twoją sprawę lub sędzia jest stronniczy? Ktoś nie chce zapłacić za Twoją pracę, towar, usługę? Chcesz nagłośnić nieprawidłowości w swojej sprawie? Zgłoś się. Cywilne Biuro Śledcze - komercyjna marka dziennikarstwa śledczego jest do Twojej dyspozycji. Praca dziennikarza śledczego to doskonałe uzupełnienie wysiłków Twojego mecenasa. Zajmujemy się również trudnymi sprawami kryminalnymi i gospodarczymi. www.cbś.com.pl

Najlepsze, polecane i testowane przez nasz portal przyłbice ochronne z uchylną szybką. Zamówienia, tel. 690-689-606. Test: http://superfakty.pl/polecamy/795-testowalismy-przylbice-najlepsza-jest-z-lodzi