aktualizowane 21:05, 20 Sep 2023

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Watykan wysłał pieniądze transpłciowym prostytutkom, a zarazem nielegalnym imigrantom, które z powodu COVID-19 nie mogą zarabiać i obsługiwać klientów.

Prostytutki zgłosiły się po wsparcie do księdza z miejscowości nieopodal Rzymu, ten zawiadomił kardynała Konrada Krajewskiego, jałmużnika w Watykanie, który wysłał pieniądze.

 - Najprawdopodobniej to nielegalni imigranci, którym sutenerzy odebrali paszporty – wyjaśnił. - Nie mogli zatem liczyć na wsparcie państwa. Z powodu epidemii stracili klientów, nie byli też w stanie kupić sobie jedzenia.

Informację przekazała agencja Reuters. Depesza nie wyjaśniała, czy powiadomiona została również Policja? Wsparcie dotyczyło przecież nielegalnych imigrantów, którzy mogą być zmuszani do prostytucji przez zorganizowaną grupę przestępczą. Zapytaliśmy o to zatem kardynała Krajewskiego. Czekamy na odpowiedź. (z)

Foto: Alessandra Tarantino, AP

 

Reklamy:

Spotkało Cię coś złego? Padłeś ofiarą przestępstwa? Wydaje Ci się, że Policja nieprawidłowo bada Twoją sprawę lub sędzia jest stronniczy? Ktoś nie chce zapłacić za Twoją pracę, towar, usługę? Chcesz nagłośnić nieprawidłowości w swojej sprawie? Zgłoś się. Cywilne Biuro Śledcze - prasowe biuro śledcze jest do Twojej dyspozycji. Praca dziennikarza śledczego to doskonałe uzupełnienie wysiłków Twojego mecenasa. Zajmujemy się również trudnymi sprawami kryminalnymi i gospodarczymi. www.cbś.com.pl