aktualizowane 13:42, 17 Nov 2021

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Władze USA oskarżają Chiny o przyczynienie się do pandemii koronawirusa. Do sądów trafiły pozwy o odszkodowania. Wywiad chiński ostrzegł, że należy przygotować się na to, że napięcie może doprowadzić do wojny.

Prawnicy z Berman Law Group w Stanach Zjednoczonych złożyli pozwy zbiorowe przeciwko władzom Chin. Domagają się odszkodowań, których wysokość opiewa na biliony dolarów. Twierdzą, że posiadają dowody na to, że Chiny tuszowały prawdę o prawdziwej skali epidemii. Ich zdaniem w laboratorium w Wuhan prowadzone były badania, które przyczyniły się do wybuchu choroby. W pozwach znajdziemy zarzut, że lekarze byli zmuszani, aby nie informować o leczeniu.

- "W zawiadomieniu dla placówek medycznych i innych instytucji, które zostało wydane 30 grudnia 2019 roku na temat pierwszych zachorowań lekarze zostali ostrzeżeni, że nie mogą ujawniać żadnych informacji zarówno o chorobie, jak i leczeniu" – czytamy w pozwie.

Za zgodą chińskiego rządu już w dniach 18-28 grudnia 2019 roku, a więc jeszcze przed wybuchem epidemii miały być przeprowadzane testy na chorych z objawami COVID-19.

Teraz wojna?
Prywatne pozwy to tylko niewielki element skomplikowanej relacji, w jakiej znalazły się oba mocarstwa nuklearne. Chiński wywiad ostrzegł prezydenta Xi Jinpingow, że kraj powinien przygotować się na wojnę z USA. Jego zdaniem doprowadzić może do niej globalna skala oskarżeń ze strony administracji Donalda Trumpa, który obwinia Chiny o wywołanie światowej pandemii.

Rzeczniczka Departamentu Stanu USA Megan Ortagus powiedziała na przykład, że uciszanie przez Pekin naukowców, dziennikarzy, rozsiewanie fałszywych informacji doprowadziły do zaostrzenia się kryzysu zdrowotnego. Donald Trump jest przekonany, że wirus wydostał się z laboratorium w Wuhan. (Wil)

Najnowszy szczep koronawirusa jeszcze groźniejszy! Będzie wzrost zachorowań! Czytaj tutaj: http://superfakty.pl/swiat/800-uwaga-koronawirus-coraz-grozniejszy

 

Reklamy:

Spotkało Cię coś złego? Padłeś ofiarą przestępstwa? Wydaje Ci się, że Policja nieprawidłowo bada Twoją sprawę lub sędzia jest stronniczy? Ktoś nie chce zapłacić za Twoją pracę, towar, usługę? Chcesz nagłośnić nieprawidłowości w swojej sprawie? Zgłoś się. Cywilne Biuro Śledcze - prasowe biuro śledcze jest do Twojej dyspozycji. Praca dziennikarza śledczego to doskonałe uzupełnienie wysiłków Twojego mecenasa. Zajmujemy się również trudnymi sprawami kryminalnymi i gospodarczymi. www.cbś.com.pl