aktualizowane 18:28, 8 May 2024

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Przerażające oblicze wojny w Sudanie. Obie strony wojny domowej werbują i wykorzystują dzieci, które są zmuszane do zabijania.

Jak twierdzą świadkowie dzieci często przymuszane są do walk lub biorą w nich udział skuszone zyskiem i pieniędzmi. Godzą się z głodu. Z czasem zaczynają absolutnie ufać swoim dowódcom.

Przeciwko rekrutacji dzieci protestuje Izba Adwokacka w Darfurze, której członkowie argumentują, że działania takie to zbrodnie wojenne, niezależnie od tego, czy konflikt na charakter międzynarodowy, czy lokalny.

Obie strony wojny domowej mają mały szacunek do życia zwerbowanych dzieci i zmuszają je do działań w najbardziej niebezpiecznych miejscach. Dzieci zwykle są posłuszne i nie zadają pytań. Doskonale sprawdzają się w zadaniach zwiadowczych, przed atakiem na jakąś społeczność. Nie wzbudzają większych podejrzeń. (z)

Tekst źródłowy: https://www.arabnews.com/node/2365846/middle-east

Przeczytaj również: Zaskakujący raport naukowców. Zaszczepieni kilkoma dawkami łatwiej zapadają na Covid-19?

Chcesz wiedzieć o czym piszemy? Polub nasz profil. Zapraszamy też do nowej grupy na Facebooku. Wolne, niezależne informacje: https://www.facebook.com/groups/1456559251832872

 

Reklama: