aktualizowane 20:08, 17 Apr 2024

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

W Izraelu odbyła się próba ceremonii oczyszczenia, która razem ze spaleniem czerwonej jałówki ma zainicjować odbudowę świątyni jerozolimskiej. Do rytuału tego może dojść już w najbliższych miesiącach.

Telewizja Kanał 12 w Izraelu opublikowała reportaż, z którego wynika, że „prawie wszystko jest gotowe na Trzecią Świątynię”. W okolice bezpośredniego miejsca planowanego, rytualnego spalenia przewieziona została już jedna z jałówek. Jak przekonuje autor reportażu program odbudowy świątyni jest po cichu finansowany i wspierany przez rząd Izraela. Mówi się nawet o tym, że trwa lobbowanie wśród krajów muzułmańskich, aby przekonać wyznawców islamu, iż stojący na wzgórzu świątynnym meczet nie jest wcale taki ważny.

Odbudowa świątyni, jeśli do niej dojdzie, będzie niezwykle istotna dla Żydów, katolików, jak i muzułmanów. Dla tych pierwszych zainicjuje ona przybycie Mesjasza, na którego cały czas czekają. Katolicy łączą wydarzenie z nadejściem antychrysta i końcem czasów. Muzułmanie natomiast twierdzą, że po odbudowie, po raz kolejny pojawi się Chrystus, którego uważają za proroka. (z)

Tekst źródłowy: https://allisrael.com/almost-everything-is-ready-for-the-third-temple-claims-israeli-tv-report-on-red-heifers-brought-to-israel-last-year, foto: Rada Regionalna Binyamin

Czytaj również: Zaszczepieni łatwiej zapadają na Covid-19?

Chcesz wiedzieć o czym piszemy? Polub nasz profil. Zapraszamy też do nowej grupy na Facebooku. Wolne, niezależne informacje: https://www.facebook.com/groups/1456559251832872

 

Reklama: