aktualizowane 23:06, 18 Jun 2024

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Już w kwietniu muzułmanie wpadną w krwawy szał i religijną ekstazę? Zapałają żądzą zemsty? W ciągu miesiąca dojdzie do spalenia czerwonych jałówek, których popiół posłuży Żydom do oczyszczenia Wzgórza Świątynnego i zajęcia meczetu Al-Aksa?

Jak donosi agencja Quds Press rabini spotkali się na specjalnie zwołanej konferencji w osadzie „Shilo”, na północ od Ramallah, aby omawiać szczegóły planowanej uroczystości. To część z serii spotkań na ten temat. Czerwone jałówki są już gotowe do rytuału. Odbędzie się on na Górze Oliwnej, na której zbudowany został ołtarz.

Krowy mają zostać spalone, a ich proch zmieszany z wodą. Tak przygotowana posłuży do oczyszczenia Wzgórza Świątynnego. Po tej ceremonii możliwe będzie wkroczenie Żydów na teren meczetu Al-Aksa, przejęcie go i najprawdopodobniej zburzenie. Religijni rabini, ale również część władz Izraela marzą o odbudowie Świątyni Jerozolimskiej.

Jak poinformował All Israel News Instytut Świątynny planuje przeprowadzenie ceremonii spalenia jałówek przed tegoroczną Paschą, która przypada na 22 kwietnia 2024 roku. Niewykluczone, że odbędzie się to nawet wcześniej bo już podczas tegorocznej Wielkanocy, albo zaraz po niej.

Jeśli do złożenia w ofierze czerwonych jałówek, a następnie ceremonii oczyszczenia Wzgórza Świątynnego dojdzie wybuchnie ogólnoświatowy bunt muzułmanów. Teren, na którym stoi meczet Al-Aksa uważany jest przez nich za miejsce błogosławione. Zrobią wszystko, aby nie dopuścić do jego przejęcia. Zarówno Żydzi, jak i muzułmanie traktują sprawę apokaliptycznie. Ich zdaniem czas odbudowy świątyni ma być czasem ostatecznej bitwy, jak również przyjścia - dla jednych Chrystusa, dla drugich Antychrysta. (z)

Źródła:

https://qudspress.com/124060/
https://www.charismanews.com/world/94626-a-massive-altar-for-the-red-heifer-sacrifice-has-been-constructed-in-israel

 

Reklama: