aktualizowane 2:18, 19 Sep 2018

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Walter Chełstowski zamieścił na swoim Facebooku zadziwiające wpisy. Zastanawia się w nich, czy nastąpią prowokacje, zamachy, dzięki którym będzie można wprowadzić stan wyjątkowy?

Idzie nawet krok dalej.

- „Chyba czas walki o demokrację, demokratycznymi metodami, powoli się kończy. Co jeszcze musi się stać aby sondaże, w trwały sposób, pokazały spadek poparcia dla pis? Czy wytrzymamy dalej tak demokratycznie?” – czytamy na jego profilu.

Co ma na myśli? O jakich nie demokratycznych metodach pisze? Tego możemy się tylko domyślać. Na wpisy Waltera Chełstowskiego zareagował natychmiast lider KOD Mateusz Kijowski.

- „Tylko demokratyczne metody uzasadniają walkę o demokrację. Kto odrzuca te metody, wyrzeka się demokracji.” – napisał w komentarzu.

Mniej dyplomatyczni byli internauci. Oto kilka ich wypowiedzi (pisownia oryginalna):

„Niemądry, nieodpowiedzialny wpis. Nie wygląda pan na takiego, który w pierwszym szeregu ruszy z bejsbolem bić Polaków z drugiej strony barykady. To dlaczego gra pan na najgorszych emocjach? Gdy rozum śpi budzą się demony, Panie Walterze, Pana rozum uciął sobie drzemkę.”

Barbara Krupniewska

 

„Ludzie z pełnymi żołądkami nigdy nie zrobią żadnej rewolucji, za dużo macie do stracenia, możecie sobie tylko poskakać (…)”

Tomek Górski

 

„Widzę, że demokracja przy bliższym poznaniu przestała się podobać. Kto by pomyślał.”

Daniel Staniszewski

 

„Chciałbym zauważyć Panie Walterze, drogi obrońco demokracji, że pisowcy zostali wybrani w demokratycznych wyborach, więc nawoływanie do anarchii w obliczu takich faktów jest po prostu niemądre i sprzeczne z założeniami poglądów jakie Pan głosi. Minie kadencja i wyborcy rozliczą, no chyba, że nie chodzi Panu o demokrację, a o interesy własne.”

Rafał Nurkownik 

 

„Właśnie dzieki takim wpisom, młodzi ludzie, polscy patrioci gardzą wami ! Za nawoływania do rozlewu krwi powinniście dawno ze swym alimenciarzem siedzieć!”

Marek Zdrojkowski 

 

„Żadnego Majdanu w Polsce! Nie będzie Polak za Polaka krwi przelewał bo komuś się wydaje, że nie ma demokracji.”

Marek Waszkiewicz