aktualizowane 20:08, 17 Apr 2024

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Takich koncertów jeszcze w Polsce nie było. Gwiazdy muzyki disco-polo zagrają swoje przeboje w towarzystwie orkiestry symfonicznej pod batutą Piotra Piątkowskiego. Tej samej, z którą z okazji swojego 25-lecia występowała grupa Ich Troje.

W związku z wydarzeniem przedstawiamy pierwszy z cyklu wywiadów, w których o swoim udziale w tym projekcie opowiadają muzycy. Na początku Piotr Nowak lider formacji Mix Dance.

- Kiedy dowiedziałeś się o wydarzeniu?

- W marcu tego roku, jako jeden z pierwszych. Pomagałem organizatorowi w kompletowaniu zespołów, które wystąpią na scenie. Można powiedzieć, że wprowadzałem go w świat muzyki tanecznej. Niestety ze względu na zajęte terminy nie usłyszymy grupy Akcent, chociaż bardzo nam na niej zależało. Są jednak inni topowi przedstawiciele gatunku; Boys, Bayer Full, Piękni i Młodzi, Weekend.

- I Twoja formacja Mix Dance. To wyzwanie?

- Oczywiście, marzyłem o takim koncercie z prawdziwym bandem.

- Przygotowujecie się już?

- Na razie nie mamy na to czasu. Są wakacje i mamy sporo koncertów. Próby rozpoczniemy na początku grudnia. Wcześniej trzeba będzie zmienić aranżacje naszych piosenek, aby mogły być wykonane przez orkiestrę.

- Jakie utwory zaśpiewacie?

- Przede wszystkim „Jak się masz kochanie”, tytułowy kawałek z naszej nowej płyty „Serca dwa” i... dobra wystarczy. Reszta już w grudniu podczas koncertu. Niech to będzie niespodzianka.

- Zgadzasz się z twierdzeniem, że disco-polo wkracza na zupełnie inne przestrzenie? To już nie jest dawna muzyka chodnikowa.

- Tak, to już nie jest ta sama muzyka pod każdym względem aranżacyjnym. Kiedyś były inne możliwości techniczne, inne brzmienia. Teraz to wszystko jest w stylu zachodnim. Bardzo dobrych produkcji zagranicznych. Starej tzw. muzyki chodnikowej nie można porównywać z tym, co obecnie słyszymy.

- Dowodem na to jest również fakt, że w projekt Orkiestra w Rytmie Disco włączyli się muzycy, którzy na co dzień związani są z muzyką rockową i popową.

- Na scenie zobaczymy znakomitych muzyków grających w takich zespołach jak Video , Ich Troje, Varius Manx. Pomogą wykonać takie szlagiery jak „Jesteś szalona”, czy „Ona tańczy dla mnie”. Już nie mogę doczekać się efektu tego eksperymentu.

Rozmawiał Zbigniew Heliński