aktualizowane 18:28, 8 May 2024

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

 W Pałacu Prezydenckim Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski wziął udział w uroczystej inauguracji kampanii „Tydzień z Internetem 2015” połączonej z prezentacją działań Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych oraz finałem konkursu „Dojrz@łość w sieci. Dobre praktyki”. Kampania ma pomagać w zdobywaniu i rozwijaniu umiejętności cyfrowych w społeczeństwie.

 Jak podkreślają organizatorzy, od pierwszej edycji kampanii w 2011 r. skorzystało z niej już ponad 700 tys. osób z całej Europy, w tym 34 tys. w Polsce. W tegoroczną edycję włączyło się już ponad 200 instytucji i organizacji, m.in. biblioteki publiczne, szkoły, domy kultury i lokalne stowarzyszenia. Między 23 a 29 marca, będą one organizować spotkania przeznaczone dla trzech różnych grup wiekowych: dorosłych i seniorów, młodzieży w wieku 15-19 lat oraz dla dzieci. Różnią się one scenariuszami, ale ich wspólnym celem, jest zachęcanie do odkrywania potencjału Internetu.

 W trakcie piątkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim, odbyło się także wręczenie nagród dla zwycięzców trzeciej edycji konkursu "Dojrz@łość w sieci. Dobre Praktyki", którego beneficjentami są seniorzy. Wyróżnione zostały takie projekty jak: warsztaty filmowe "Późne debiuty", projekt z pogranicza warsztatów fotograficznych i technologicznych "Bobrowniki wczoraj i dziś", czy warsztaty dla osób starszych prowadzone przez uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebni "e-senior w ZST-u". Konkurs był organizowany przez Koalicję "Dojrz@łość w sieci" i Szerokie Porozumienie na rzecz Umiejętności Cyfrowych (SPRUC).

 - Chcielibyśmy przybliżyć, zwłaszcza seniorom i osobom dorosłym potencjał technologii mobilnych - tabletów i smartfonów. Młodzież, chcemy zainteresować ścieżką kariery uwzględniający rozwój technologii w branży ICT. Dzieci i młodzież, chcemy uczyć podstaw programowania - wyjaśnił Rafał Kramza, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która koordynuje polską edycję konkursu.
 
 W uroczystości uczestniczył także Doradca Prezydenta RP Krzysztof Król.
 
 Prezydent.pl