aktualizowane 21:18, 24 May 2019

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Dwudziestoletni mieszkaniec gminy Miastko jest podejrzany o zabicie psa i wywieranie wpływu na świadków. Został aresztowany na dwa miesiące.

Martwy pies leżał przy drodze w jednej z miejscowości nieopodal Miastka. Policjantów powiadomiły osoby działające na rzecz ochrony zwierząt. Zbulwersował je fakt, że pies wyglądał na skatowanego. Mundurowi ruszyli w teren, szukając sprawcy. Okazało się, że katów było dwóch, 54-letni właściciel zwierzęcia i jego 20-letni znajomy. Obaj otrzymali zarzuty znęcania się nad psem i zabicia go. Dwudziestolatek odpowie dodatkowo za zastraszanie świadków i wpływanie na ich zeznania. Starszemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech. Młodszy może spędzić za kratkami pięć lat. (Z)

Fot.: KWP Gdańsk

 

Reklama:

Cywilne Biuro Śledcze - www.cbś.com.pl - komercyjna marka dziennikarstwa śledczego - do dyspozycji tych, którzy padli ofiarą przestępstwa, nikt nie chce słuchać ich racji, mają poczucie, że policjanci nie przykładają się do wyjaśnienia zgłoszonej sprawy, a sędziowie są stronniczy. Nagłaśniamy nieprawidłowości w mediach. Przygotowujemy o nich materiały prasowe. Prowadzimy śledztwa dziennikarskie. Wyjaśniamy sprawy kryminalne. Uzyskujemy nowe dowody w toczących się postępowaniach i pilnujemy, aby zostały one zauważone. Obserwujemy rozprawy sądowe. Zadajemy niewygodne pytania, oczekujemy na odpowiedzi. Stajemy po stronie tych, którzy walczą o prawdę. Pomagamy w uzyskaniu przysługujących kontaktów z dziećmi. Wspieramy adwokatów. Poszukujemy osób zaginionych. Kiedy patrzymy na ręce rusza to, co do tej pory ruszyć nie chciało. Zgłaszajcie się zanim dochodzenia zostaną umorzone, a rozprawy prawomocnie zakończone. Wtedy jest tylko trudniej.