aktualizowane 13:42, 17 Nov 2021

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Sadownicy z Błędowa zapraszają chętnych, aby w ich sadach narwali sobie wiśni. Za darmo! Czy pomysł chwyci w innych częściach kraju?

Wszyscy chętni, którzy chcą narwać sobie wiśni powinni zgłosić się do wójta gminy Błędów. Można do niego zadzwonić nawet dzień przed planowanym przyjazdem (tel.: 607-145-182). Osoby, które będą zrywać owoce będą mogli zabrać ze sobą 70 procent zbiorów. Trzydzieści procent zostanie u właściciela sadu.

- To nasz pomysł, aby wiśnie nie zostały na drzewach – wyjaśnia jeden z rolników. – Ceny w skupie są tak niskie, że nie jesteśmy w stanie płacić za ich zrywanie tyle, ile życzą sobie pracownicy najemni. Nawet z Ukrainy. Nie można powiedzieć, że jest to rozwiązanie idealne. Lepiej, gdybyśmy otrzymali godziwą zapłatę za naszą pracę, ale lepiej tak, niż zmarnować owoc. (Z)

Foto: Shutterstock

 

W tym miejscu może pojawić się Twoja reklama. Cena już od 20 złotych netto! Zapytaj o warunki, zadzwoń. Numer: 690-689-606. Uwaga: Reklama umieszczona pod informacją pozostaje pod nią już na zawsze. Na życzenie reklama może dotrzeć do osób zainteresowanych daną tematyką lub mieszkających we wskazanym mieście, ściśle określonym regionie kraju. Do kobiet lub mężczyzn.


Reklama:

Cywilne Biuro Śledcze - www.cbś.com.pl - komercyjna marka dziennikarstwa śledczego - do dyspozycji tych, którzy padli ofiarą przestępstwa, nikt nie chce słuchać ich racji, mają poczucie, że policjanci nie przykładają się do wyjaśnienia zgłoszonej sprawy, a sędziowie są stronniczy. Nagłaśniamy nieprawidłowości w mediach. Przygotowujemy o nich materiały prasowe. Prowadzimy śledztwa dziennikarskie. Wyjaśniamy sprawy kryminalne. Uzyskujemy nowe dowody w toczących się postępowaniach i pilnujemy, aby zostały one zauważone. Obserwujemy rozprawy sądowe. Zadajemy niewygodne pytania, oczekujemy na odpowiedzi. Stajemy po stronie tych, którzy walczą o prawdę. Pomagamy w uzyskaniu przysługujących kontaktów z dziećmi. Wspieramy adwokatów. Poszukujemy osób zaginionych. Interweniujemy, gdy jakaś firma lub pracodawca nie chcą zapłacić należnego wynagrodzenia. Kiedy patrzymy na ręce rusza to, co do tej pory ruszyć nie chciało. Zgłaszajcie się zanim dochodzenia zostaną umorzone, a rozprawy prawomocnie zakończone. Wtedy jest tylko trudniej. Dzwońcie do nas, również wtedy, gdy dotknął Was problem, w którego rozwiązaniu pomóc może pies tropiący lub wyszkolony do poszukiwania zwłok. Współpracujemy z przewodnikiem psa tropiącego, który może odszukać zaginionego psa. Jak również z tropicielem egzotycznych gadów.