aktualizowane 13:38, 26 Apr 2023

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Na Śląsku powstanie osiedle z domami tylko dla singli oraz dla par bez dzieci. Zakaz mieszkania w tym miejscu otrzymają rodziny.

Domy dla singli i bezdzietnych lokatorów zaprojektowała firma Ekotektura. Każdy z budynków składać będzie się z dwóch mieszkań, po około 55 metrów kwadratowych każde. Do domu przypisany ma być ogródek. Właściciel nie przewidział na nim ogrodzeń. Mieszkań nie będzie można kupić. Przeznaczone będą tylko na wynajem.

„Czekam teraz na osiedle tylko dla LGBT+, dla feministek, dla kibiców Śląska itd itp… Paranoja. Sami sobie getta robią…” – skomentował pomysł na Facebooku firmy Paweł Ek.

„Wstęp wzbroniony dla dzieciorów? Nareszcie!!! Jeśli to prawda gratuluję pomysłu. Gdyby mnie było stać bez wahania wchodzę w to. Wreszcie ktoś nowatorsko pomyślał o singlach, którzy nie preferują uciążliwego sąsiedztwa” – odpowiedział internauta o pseudonimie Alienar Mac.44

„To ma być eksperyment… Zobaczymy” – podsumował dyskusję przedstawiciel Ekotektury.

Dodał jednocześnie, że gdyby jakaś mieszkająca na osiedlu para doczekała się dziecka, wtedy będzie musiała poszukać sobie innego lokalu. Uzasadnił, że dotychczasowe mieszkanie stanie się wtedy dla niej za małe.

Zbigniew Heliński, źródło: Ekotektutra/Facebook

 

Reklama: