aktualizowane 21:18, 24 May 2019

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Zdaniem Saada al-Hajariego wpływowego, islamskiego duchownego z Arabii Saudyjskiej kobiety, które wychodzą na rynek mają ćwierć intelektu. (FILM)

Duchowny wypowiedział się publicznie w sprawie prowadzenia przez kobiety samochodów.

- Kobiety mają pół intelektu – wyjaśnił. – Czy można pozwolić komuś, kto ma połowę intelektu, aby prowadził samochód? Więc, jak można pozwolić na to kobietom? A gdy wychodzą na rynek intelektu zaczynają mieć jeszcze o połowę mniej, czyli ćwierć.

Od blisko 60 lat kobiety w Arabii Saudyjskiej nie mogą prowadzić samochodu. Nie jest to jednak oficjalny zakaz prawny. Trwa w tej sprawie wiele dyskusji. Kobiety w państwie Saudów muszą praktycznie na wszystko otrzymać pozwolenie swojego mahrama, czyli opiekuna, ojca lub męża. W państwie tym obowiązuje wahhabizm, najbardziej radykalny odłam islamu. (Z)

Fot.: YouTube.pl

 

Reklama:

Cywilne Biuro Śledcze - www.cbś.com.pl - komercyjna marka dziennikarstwa śledczego - do dyspozycji tych, którzy padli ofiarą przestępstwa, nikt nie chce słuchać ich racji, mają poczucie, że policjanci nie przykładają się do wyjaśnienia zgłoszonej sprawy a sędziowie są stronniczy. Nagłaśniamy nieprawidłowości w mediach. Przygotowujemy o nich materiały prasowe. Prowadzimy śledztwa dziennikarskie. Wyjaśniamy sprawy kryminalne. Uzyskujemy nowe dowody w toczących się postępowaniach i pilnujemy, aby zostały one zzauważone. obserwujemy rozprawy sądowe. Zadajemy niewygodne pytania, oczekujemy na odpowiedzi. Stajemy po stronie tych, którzy walczą o prawdę. Pomagamy w uzyskaniu przysługujących kontaktów z dziećmi. Wspieramy adwokatów. Poszukujemy osób zaginionych. Kiedy patrzymy na ręce rusza to, co do tej pory ruszyć nie chciało. Zgłaszajcie się zanim dochodzenia zostaną umorzone, a rozprawy prawomocnie zakończone. Wtedy jest tylko trudniej.