aktualizowane 20:08, 17 Apr 2024

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Mark Regev, były doradca Benjamina Netanjahu wezwał chrześcijan z całego świata do sprzeciwu wobec islamistów w Strefie Gazy. To reakcja na wezwanie Hamasu do działań, które „wstrząsną ziemią pod stopami syjonistycznych najeźdźców”.

Mark Regev nie powiedział, że ataki powinna potępić społeczność międzynarodowa, ale skupił się właśnie na chrześcijanach. Tylko na nich. Dlaczego? To próba przeciwstawienia sobie wyznawców dwóch wyznań? Zmiany definicji trwającej wojny na konflikt religijny? I rozniesienie jej na kraje zachodnie?

Przywódcy Hamasu ogłosili Światowy Dzień Dżihadu” przeciwko Żydom i Izraelowi 

 - „Palestyna was wzywa i meczet Al-Aksa was wzywa. Oczekują na waszą odpowiedź, aby wypełnić obowiązek braterstwa i godności. Stańcie po stronie naszego narodu i jego oporu. Brońcie błogosławionej Palestyny. Wzywamy zbuntowaną młodzież na całym Zachodnim Brzegu, w jego miastach, wioskach i obozach powstańczych, na ulicach i w dzielnicach Jerozolimy, a także na terenie błogosławionego meczetu Al-Aksa, aby powstała i przyłączyła się do masowych demonstracji. Wstrząśnijcie ziemię pod stopami syjonistycznych najeźdźców i ich gangów osadniczych” - czytamy w odezwie Hamasu.

W odpowiedzi Mark Regev, w wywiadzie dla All Israel News przekonywał, że chrześcijanie z całego świata powinni udzielić aktywnego wsparcia Izraelowi i potępić czynnie ataki islamistów.

 - „Zwracam się do wszystkich chrześcijan żyjących w krajach demokratycznych, którym zależy na Izraelu. (...) Zachęcam was, abyście zabrali głos. Niech wasze rządy wiedzą, że wspieracie Izrael. Niech wiedzą, że nie ma moralnej równoważności między Izraelem a Hamasem, że obowiązkiem wszystkich ludzi – wszystkich ludzi dobrej woli – jest przeciwstawienie się tym brutalnym islamistycznym terrorystom Hamasu, którzy są bliźniakami ISIS i Al-Kaidy” - powiedział.

Zachęcał chrześcijan, aby nie tylko modlili się o pokój dla Jerozolimy, ale by „wstali i przemówili w obronie Izraela”.

Żydzi chcą odbudować świątynię Salomona?
Od samego początku Hamas atakując Izrael powołuje się na meczet Al-Aksa. Czyżby miało to związek z planami odbudowy biblijnej świątyni Salomona przez Żydów? Aby tak się stało wzgórze świątynne musi zostać odebrane muzułmanom. Dużo wskazuje na to, że obecny konflikt może zakończyć się takim właśnie przejęciem. Aby odbudowa świątyni ruszyła ziemia wokół niej musi zostać – zgodnie z żydowską tradycją –  oczyszczona popiołem ze spalonych, czerwonych jałówek. Jałówki w Izraelu już są. Niewykluczone też, że rytuał ich spalenia został wykonany.

Zbigniew Heliński

Źródło: https://allisrael.com/as-hamas-calls-for-global-day-of-jihad-against-jews-israel-urges-christians-worldwide-to-speak-up-in-defense-of-israel

Przeczytaj również: W ciągu kilku miesięcy spełnią się proroctwa?

Chcesz wiedzieć o czym piszemy? Polub nasz profil. Zapraszamy też do nowej grupy na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/1456559251832872. Każdy, kto do niej dołączy otrzyma w prezencie poradnik medycyny naturalnej w formacie PDF.

 

Reklama: