aktualizowane 4:23, 14 Jul 2024

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Fani wykazali swoje poparcie dla Bastiego, któremu YouTube masowo zablokował reklamy przy utworach. Stworzyli wydarzenie „Polacy słuchają Bastiego – STOP cenzurze”.

W informacji pt. „YouTube” nie lubi wolnego słowa?” przedstawiliśmy wypowiedź jednego z fanów rapera Bastiego, który powiedział, że nadszedł czas na wsparcie dyskryminowanego muzyka. Zaproponował akcję „Polacy słuchają Bastiego”. Jego pomysł podchwycili inni. Na Facebooku powstało wydarzenie pod tą samą nazwą.

Wydarzenie będzie trwało od 15 września do 31 października. Fani uznali, że skoro YouTube twierdzi, że utwory rapera są nieodpowiednie do wyświetlania reklamy, to oni pomogą, aby wyświetleń samych klipów było jeszcze więcej.

- Być może wtedy staną się one odpowiedniejsze – wyjaśnili.

Każdego dnia o godzinie 14 postanowili słuchać jednego utworu swojego ulubieńca.

- „Nasze wydarzenie to sprzeciw wobec barykadzie ust panującej już na Facebooku a pojawiającej się na YouTube! Rozpoczyna się od blokowania możliwości zarobkowych, a skończy się na usuwaniu kont artystom niepoprawnym politycznie! Zwarci i zjednoczeni musimy sprzeciwić się takim działaniom” – uzasadnili na profilu.

Link do wydarzenia TUTAJ. (Z.H)

Fot.: Facebook