aktualizowane 4:23, 14 Jul 2024

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Już w czwartek 5 października o godz. 22.40 na antenie TVP2 premiera nowej edycji „Magazynu kryminalnego 997”. W roli prowadzącego – Michał Fajbusiewicz, najbardziej rozpoznawalny polski dziennikarz zajmujący się przestępczością.

Niepowtarzalna, znana z przeszłości, formuła programu wzbogacona zostanie o nowe techniki realizacyjne oraz potencjał mediów społecznościowych. Twórcy programu liczą, że dzięki informacjom uzyskanym od telewidzów uda się rzucić nowe światło na wiele zawikłanych śledztw, a w rezultacie wykryć i osądzić winnych.

W premierowym odcinku „Magazynu kryminalnego 997”, poruszona zostanie m.in. sprawa zabójstwa 28-letniej prostytutki. Zwłoki kobiety odnaleziono na leśnym parkingu. Kilka lat później w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęła także jej matka. Twórcy opowiedzą również o kulisach śledztwa dotyczącego morderstwa mężczyzny, którego zabetonowane ciało odnaleziono w jednym z gospodarstw w województwie łódzkim. Do dziś nie udało się ustalić, kim była ofiara. Kolejnym tematem będzie sprawa brutalnego napadu na listonosza. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.
Istotnym elementem magazynu będzie wątek edukacyjny pod hasłem „Żyj bezpiecznie”, promujący zachowania pozwalające uniknąć wielu potencjalnych zagrożeń. Program realizowany jest we współpracy z Komendą Główną Policji.

„Magazyn kryminalny 997”, TVP2, emisja w każdy czwartek o godz.22.40

Materiał nadesłany przez TVP, fot.: Zbigniew Heliński

 

Reklama:

Cywilne Biuro Śledcze - www.cbś.com.pl - komercyjna marka dziennikarstwa śledczego - do dyspozycji tych, którzy padli ofiarą przestępstwa, nikt nie chce słuchać ich racji, mają poczucie, że policjanci nie przykładają się do wyjaśnienia zgłoszonej sprawy, a sędziowie są stronniczy. Nagłaśniamy nieprawidłowości w mediach. Przygotowujemy o nich materiały prasowe. Prowadzimy śledztwa dziennikarskie. Wyjaśniamy sprawy kryminalne. Uzyskujemy nowe dowody w toczących się postępowaniach i pilnujemy, aby zostały one zauważone. Obserwujemy rozprawy sądowe. Zadajemy niewygodne pytania, oczekujemy na odpowiedzi. Stajemy po stronie tych, którzy walczą o prawdę. Pomagamy w uzyskaniu przysługujących kontaktów z dziećmi. Wspieramy adwokatów. Poszukujemy osób zaginionych. Kiedy patrzymy na ręce rusza to, co do tej pory ruszyć nie chciało. Zgłaszajcie się zanim dochodzenia zostaną umorzone, a rozprawy prawomocnie zakończone. Wtedy jest tylko trudniej.