aktualizowane 23:06, 18 Jun 2024

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Drugi czerwca to Światowy Dzień Świadomości Powikłań Poszczepiennych. O godzinie 12 w Warszawie odbędzie się protest przeciwko przymusowi szczepień. W mocnych słowach wsparł go Wojciech Cejrowski.

„Polska to kraj, w którym noworodkowi jest wstrzykiwana szczepionka przeciw gruźlicy – wycofana w Niemczech już 18 lat temu. Kraj, w którym szczepi się wcześniaki tanią, koreańską szczepionką nie stosowaną nigdzie w Europie. Kraj, w którym podaje się wycofaną w Europie, szczepionkę przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi. Kraj, w którym szczepi się dzieci niedopuszczonymi do obrotu szczepionkami stosując przepisy dotyczące… klęski żywiołowej. Kraj, w którym wycofano „ze skutkiem natychmiastowym” niebezpieczną szczepionkę przeciw polio, a jednocześnie zastrzeżono, że ma być zużyta „do wyczerpania zapasów”.
W Europie szczepienia w większości państw są dobrowolne i nigdzie nie spowodowało to epidemii, którymi jesteśmy straszeni w mediach. Rodzice 20 państw Europy mają wybór. Obowiązek szczepień zniosły: Niemcy, Austria, Holandia, Wielka Brytania, Hiszpania, Szwecja, Irlandia, a po sąsiedzku: Litwa... 20 państw dookoła nas.
Szczepienie to procedura medyczna a zgodnie z wieloma konwencjami, deklaracjami praw człowieka i kartami praw musi być zgoda na zabieg medyczny, a nie przymus.
(...)
W najbliższą sobotę w Warszawie będzie taki marsz - ci ludzie chcą, by w Polsce było tak, jak w innych krajach Europy:
– dobrowolność szczepień – i szczepienia nadal będą refundowane,
– informacja o ryzyku przed szczepieniem i dokładny wywiad lekarski po szczepieniu, który pozwoli wychwycić niepożądane skutki,
– rejestr niepożądanych odczynów i nadzór sądowy nad tym rejestrem.”

Początek protestu w Warszawie o godz. 12:00 na Rondzie Romana Dmowskiego. Zakończenie ok. godz. 15 przed Kancelarią Premiera przy al. Ujazdowskiej. (z)

Foto: Facebook

 

Reklama:

Cywilne Biuro Śledcze - www.cbś.com.pl - komercyjna marka dziennikarstwa śledczego - do dyspozycji tych, którzy padli ofiarą przestępstwa, nikt nie chce słuchać ich racji, mają poczucie, że policjanci nie przykładają się do wyjaśnienia zgłoszonej sprawy, a sędziowie są stronniczy. Nagłaśniamy nieprawidłowości w mediach. Przygotowujemy o nich materiały prasowe. Prowadzimy śledztwa dziennikarskie. Wyjaśniamy sprawy kryminalne. Uzyskujemy nowe dowody w toczących się postępowaniach i pilnujemy, aby zostały one zauważone. Obserwujemy rozprawy sądowe. Zadajemy niewygodne pytania, oczekujemy na odpowiedzi. Stajemy po stronie tych, którzy walczą o prawdę. Pomagamy w uzyskaniu przysługujących kontaktów z dziećmi. Wspieramy adwokatów. Poszukujemy osób zaginionych. Kiedy patrzymy na ręce rusza to, co do tej pory ruszyć nie chciało. Zgłaszajcie się zanim dochodzenia zostaną umorzone, a rozprawy prawomocnie zakończone. Wtedy jest tylko trudniej.